Big Brother Albania 2014

Big Brother Albania 2014Big Brother Albania 7 do te filloj me daten 21 Shkurt 2014, andaj per me shume informacion vizitoni webfaqen Big Brother Albania, ketu do te gjeni te gjitha informacion me te detajuara rreth keti Reality Show BIG BROTHER ALBANIA 7 si: video, foto, thashetheme dhe lajmet me te reja nga shtepia e Big Brother Albania 7.

Ndersa per te gjithe ata te interesuar qe deshirojne ta shikojn Big Brother Albania 7 Live atehere ne jemi ketu dhe per ju ju lutem klikoni tek www.bigbrotheralbania7live.net per te shikuar ngjarjet qe ndodhin brenda shtepis me te famshme ne shqiperi. Ju deshirojme shikim te kendshem.

Shpërthen Shpendi pas daljes nga “BB6”, i fut duart Jonildës

Shpërthen Shpendi pas daljes nga “BB6”, i fut duart JonildësJonilda e “BB6”, vajza bëri dy ndërhyrje estetike gjatë dhe pas “Big Brother”. Ajo duket se është nga banoret më protagoniste jashtë shtëpisë.
25-vjeçarja me origjinë nga Puka ndihet tashmë shumë mirë me veten, tashmë që ndërhyrjet në gjoks e hundë i plotësoi dhe ndryshimin e ngjyrës së flokëve, duke u bërë bionde. Si një vajzë e gëzuar dhe e lirshme, ajo u jep banorëve të tjerë afrimitetin për të shkëmbyer ndonjë sjellje më tepër me të, siç e shihni në këto foto. Madje, me tipin e saj ajo e ka nxjerrë dhe Shpendin nga natyra e tij e tërhequr dhe e matur.

Joana e BB6 në spital, pas ndarjes nga Anaidi

Joana e BB6 në spital, pas ndarjes nga Anaidi

Pas deklaratës së Anaidit se nuk dëshironte të kishte më asnjë kontakt me Joanën, u tronditën shikuesit dhe adhuruesit e çiftit, por më së shumti mbeti e shokuar vetë Joana, e cila si është shprehur edhe për “Gazetën Shqiptare”, nuk e priste diçka të tillë.

Ish banorja më e diskutuar e këtij edicioni të “Big Brother”, pak ditë pas ndarjes është parë në ambientet e spitalit “Hygeia”. Dimë që Joana ka pasur probleme shëndetësore, por nuk dimë ende se çfarë ekzaktësisht. Ne i urojmë shërim të shpejtë!

Anaidi fiton `Big Brother Albania 6`

Anaidi fiton `Big Brother Albania 6`Anaidi është fituesi i këtij edicioni të ‘Big Brother Albania’. Në një natë finale spektakolare, me plot emocione, të papritura dhe me surpriza nga më të paimagjinueshmet kulmoi edhe aventura 100 ditore e këtij reality show, që mbajti me miliona shqiptarë të mbërthyer çdo të shtunë pas ekranit.

Fitoren ia dedikoj babait tim, personit qe ka patur nje hije dyshimi ne aftesite e mia”, tha menjehere pas fitores Anaidi.Në fillim të kësaj mbrëmjeje finalistët panë në një ekran gjigant të gjithë banorët që kanë fituar ‘Big Brother-in’ ndër vite, si dhe rrugëtimin e tyre në ‘Big Brother 6′.